Warto wiedzieć, że pellet drzewny nie ma złego wpływu na środowisko, więc przy jego pomocy możemy ogrzewać budynek w sposób ekologiczny. Podczas jego spalania powstaje jedynie niewielka ilość popiołu i innych substancji, a ponadto, ciepło wydziela już po upływie krótkiego czasu, ze względu na wysoką kaloryczność tego opału. Poza tym, jeszcze jeden ważny aspekt decyduje o tym, że wiele osób decyduje się kupować pellet do pieca – cena tego produktu jest niezwykle atrakcyjna. Jego koszt jest zbliżony do ekogroszku, a jednak zapewnia on niezaprzeczalnie wyższy komfort stosowania. Co więcej, sprzedawany jest w workach 15 kg i gwarantuje większą czystość, dzięki czemu można zapomnieć o brudnej kotłowni w swoim domu. Zawsze sami testujemy każdy produkt przed wprowadzeniem go do oferty, a nasi klienci często stosują je w zakupionych u nas piecach. Jako renomowany dystrybutor certyfikowanego pelletu z Poznania, zachowujemy wysoki standard obsługi i zapewniamy wyłącznie sprawdzone towary.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Pokaż pasek boczny

Pellet - co to takiego?

Pellet do pieca to nowoczesny opał stworzony z biomasy. Wyróżnia się niezwykłą efektywnością i jest nawet uważany za jeden z najlepszych pod tym względem materiałów grzewczych. Co ciekawe, wytwarza przy tym jedynie tyle dwutlenku węgla, ile absorbuje rosnące drzewo i pozostawia znikomą ilość popiołu, która w dodatku świetnie sprawdza się w roli nawozu. Z tego względu stanowi wyjątkowo ekologiczne rozwiązanie. To odnawialne źródło energii powstaje z suchej trociny, która zostaje pozbawiona wilgoci za pomocą specjalnych granulatorów. Producent pelletu nie powinien do niego dodawać żadnych substancji zbrylających, ponieważ drewno posiada w składzie ligninę, która nadaje mu pożądany kształt. Jako dodatkowy element charakterystyki pelletu warto wspomnieć, że:

  • Jedna tona spalonego pelletu pozostawia 4 kg popiołu (w przypadku najwyższej klasy produktu, nawet 2kg!).
  • 2 kg pelletu są równe litrowi oleju opałowego.
  • 2 m3 drewna pozwalają uzyskać około tony pelletu.
  • Ogrzanie gospodarstwa domowego (domku jednorodzinnego) zużywa od 2 do 8 t pelletu rocznie – w zależności od użytego kotła, metrażu czy typu oraz skuteczności izolacji.

Pellet 6mm - korzystny dla portfela

To odnawialne źródło energii jest również korzystne dla naszych portfeli. Zasoby gazu ziemnego, węgla czy oleju coraz bardziej się zmniejszają, a to z pewnością wpływa na podniesienie cen. Sprzedaż pelletu stopniowo wzrasta w Polsce, aczkolwiek większy popyt wzmaga podaż, dlatego koszt pozostanie na zbliżonym poziomie. Co więcej, może nawet ulec obniżeniu, ze względu na to, że produkcja na szeroką skalę wymaga mniej nakładów finansowych niż jednostkowa. Pellet 6mm jest gramaturą najczęściej spotykaną w gospodarstwach domowych. Niewielka średnica pozwala na użytkowanie go w większości kotłów stosowanych w domkach. Zakupienie paliwa o większej gramaturze to nie tylko większy wydatek, ale także ryzyko niedopasowania go do kotła. Z pelletem 6mm mamy pewność, że zdecydowana większość producentów kotłów preferuje ten typ w swoich urządzeniach. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto przejrzeć oferty dostępne w Internecie i wybrać pellet, którego cena odpowiada oczekiwaniom kupującego. Nie należy także zapominać o tym, by zaopatrzyć się w produkt pochodzący ze sprawdzonego źródła i posiadający certyfikaty jakości.

Ekologiczny opał

Pellet do pieca jest ekologicznym paliwem, ponieważ powstaje z materiałów wtórnych oraz generuje zerowy bilans CO2 (wydzielany dwutlenek węgla jest w całości pochłaniany przez rośliny). Rozwiązanie to jest dodatkowo znacznie czystsze niż wciąż niezwykle często spotykany węgiel – nie brudzi kotłowni, a przechowywanie i transportowanie jest proste i wygodne. Dzięki niemu odpady drzewne są właściwie zagospodarowane, a wydobycie i użytkowanie paliw kopalnianych stopniowo redukowane. Popiół powstający w procesie jego spalania jest produktem naturalnym i może zostać użyty jako nawóz.

Warto więc zastąpić tradycyjny opał jego odpowiednikiem wykonanym z biomasy, ponieważ nie tylko ograniczymy w ten sposób emisję trujących gazów do atmosfery, ale również zapewnimy sobie materiał grzewczy, który najprawdopodobniej nie będzie drożał.

Pozytywne skutki społeczne

Mimo iż Europa Zachodnia korzysta z dobrodziejstw biopaliw już od lat, w Polsce sprzedaż pelletu nie odgrywa jeszcze zbyt wielkiej roli w gospodarce. Duża powierzchniach plantacji leśnych w kraju umożliwia stworzenie upraw energetycznych, które wygenerowałyby sporą liczbę miejsc pracy. Przemysł ten mógłby korzystnie wpłynąć na stan gospodarki w Polsce zapewniając wielu osobom stałe zatrudnienie.

Jak wybierać pellet?

Na rynku znaleźć można różnorodne typu pelletu. W samym Poznaniu istnieje wiele firm, które oferują produkcję i sprzedaż pelletu. Aby mieć pewność, że domowa instalacja grzewcza jest jak najbardziej efektywna, należy zaopatrzyć się w paliwo pochodzące od sprawdzonych dostawców. To opatrzone certyfikatami może być droższe, lecz nabywając je klient ma pewność, że kupuje dobry i wydajny produkt. Kolejną kwestią jest gramatura – pellet 6mm jest najczęściej występującym rozwiązaniem, sugerowanym przez większość producentów kotłów, aczkolwiek ten o większej średnicy jest wykorzystywany przez duże kotłownie.

Dobry pellet powinien charakteryzować się następującymi właściwościami:

  • Zawartość wody musi być niższa niż 10%.
  • Podczas spalania wydziela się zapach drewna.
  • Kawałki mają gładką powierzchnię i podobną wielkość.
  • Spalanie generuje niewielką ilość popiołu (do 4 kg z tony).
  • Zanurzony w wodzie – tonie.

Sprawdzony pellet w Poznaniu w atrakcyjnej cenie można kupić przy ul. Dąbrowskiego 96.