1. Co warto wiedzieć o kotłach na pellet?

  Nasza firma sprzedaje kotły na pellet w Poznaniu, oferując naszym klientom bogatą kolekcję urządzeń do wyboru. Są to rozwiązania, które stanowią alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania, ponieważ wykorzystują ekologiczne paliwo, czyli pellet. Cena tego sprzętu oraz zasilających go materiałów może początkowo wydawać się wyższa, aczkolwiek na przestrzeni lat okazują się one przemyślanym zakupem. Minimalizują one czas poświęcany ich obsłudze ze względu na automatyczny podajnik, funkcje samoczyszczące oraz samoczynne rozpalanie. Wszystkie zaproponowane przez nas kotły na pellet są niezwykle proste w obsłudze, a przy regularnych przeglądach będą się cieszyć długim życiem serwisowym.

 2. Dla kogo przeznaczone są piece na pellet?

  Piece na pellet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery przy jednoczesnym zachowaniu dużej efektywności energetycznej. Dom musi być na tyle duży, aby znaleźć w nim miejsce na kotłownię, w której umieszczone zostanie urządzenie. Jest to związane przede wszystkim z dużymi rozmiarami zasobnika na pellet. Piec tego typu nie wymaga ciągłego doglądania oraz rozpalania – podajnik dostarcza paliwa, a zapłon dokonywany jest automatycznie.

 3. Piec na pelet – jakie są korzyści z jego posiadania?

  Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest niewielki nakład pracy potrzebny do jego obsługi. Piece na pelet są najczęściej wyposażone w bardzo pojemny zasobnik na paliwo oraz instalację umożliwiającą ich samoczynny zapłon, co znacząco ułatwia ich użytkowanie. Nie wymagają one tradycyjnych murowanych kominów – wystarczy specjalnie przygotowany przewód wykonany z żaroodpornych i kwasoodpornych materiałów. Piece C.O. na pelet charakteryzują się sporą wydajnością energetyczną, a w zależności od modelu, mogą także spalać biomasę, taką jak zrębki, ziarno czy kukurydzę. Więcej informacji o zaletach ich posiadania znaleźć można na naszym blogu.

 4. Ile kosztuje piec na pellet?

  Chcąc zakupić piec na pellet należy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Cena jest uzależniona od jego wydajności, wielkości zasobnika, rodzaju zastosowanych materiałów czy marki. Zapraszamy do przyjrzenia się oferowanym przez nas produktom – w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nasz zespół służy Państwu pomocą.

 5. Czym jest pellet?

  Pellet to ekologiczne paliwo powstałe z biomasy. Ten materiał grzewczy emituje minimalną ilość dwutlenku węgla, substancji smolistych oraz popiołu, dzięki czemu stopniowo zyskuje on popularność w Polsce i na świecie. Do jego produkcji wykorzystuje się trociny, które zostają pozbawione wilgoci oraz sprasowane w celu ich łatwiejszego dozowania. Wysokiej jakości pellet nie powinien zawierać żadnych dodatkowych substancji zbrylających, ponieważ mogą one wydzielać niebezpieczne substancje i zmniejszać jego kaloryczność. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo tylko i wyłącznie wysokogatunkowe paliwo.

 6. Jak wybrać wkład kominkowy?

  Prócz tradycyjnych kotłów, oferujemy także kominki na pellet, które pozwalają się cieszyć ciepłem w pomieszczeniu, w którym zostaną zainstalowane. Tutaj główną rolę przy wyborze spełnia wygląd oraz wielkość produktu. Prezentowane przez nas urządzenia zostały wykonane z solidnych materiałów oraz cechują się estetycznym wykończeniem. Są one w pełni zautomatyzowane, co znacząco ułatwia ich obsługę.

 7. Kotły na pellet – co sprawdzić przed zakupem?

  Kupując kotły na pelet konieczne jest zwrócenie uwagę na kilka znaczących kwestii. Przede wszystkim należy starannie przeanalizować ich wydajność, aby mieć pewność, iż będą efektywnie spełniać swoje zadanie w danym budynku. Klienci mogą zdecydować się na urządzenie z automatycznym palnikiem oraz pojemnikiem o wybranej wielkości, zasilającym jego pracę. Jeżeli nie są Państwo pewni jaki kocioł wybrać, nasi pracownicy udzielą Państwu profesjonalnego wsparcia przy zakupie.

 8. Jak wybrać pellet?

  Niezwykle ważne jest zaopatrywanie się u sprawdzonych dostawców, którzy dbają o odpowiednie przechowywanie swoich produktów. Następnie należy zwrócić uwagę na gramaturę materiału – pellet 6mm jest wykorzystywany najczęściej, a paliwa o większej średnicy stosowane są głównie w kotłowaniach i zakładach produkcyjnych. Równie ważne są certyfikaty jakości produktu, które świadczą o jego wysokiej kaloryczności. Nasza firma od wielu lat prowadzi sprzedaż pelletu, dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą z klientami.

 9. Jakie przeznaczenie mają nagrzewnice na olej?

  Nagrzewnice na olej stosuje się przede wszystkim w halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach motoryzacyjnych czy budynkach gospodarczych do ogrzania ich powierzchni. Poza rolnictwem i przemysłem, często znajdują one także wykorzystanie w świątyniach. Spalanie paliwa odbywa się w nich bez wydzielania niebezpiecznych dla zdrowia i życia substancji, dlatego mogą być z powodzeniem wykorzystywane tam, gdzie występują duże skupiska ludzi.

 10. Jak wybrać brykiet do kominka?

  Każdy brykiet do kominka należy zbadać pod kątem jego miejsca pochodzenia czy rodzaju drewna, z którego powstał. Należy absolutnie wystrzegać się produktów wykonanych z odpadów poprodukcyjnych, ponieważ wydzielają one toksyczne substancje, zatruwające środowisko naturalne oraz negatywnie wpływające na zdrowie ludzi. Brykiet może występować w kilku różnych kształtach, które należy dobrać do typu pieca, kominka czy kotła stosowanego w budynku. Warto zaopatrzyć się w paliwo opatrzone certyfikatami oraz starannie zabezpieczone przed wilgocią, która utrudnia jego spalanie. Na naszym blogu przygotowaliśmy specjalny poradnik ułatwiający Państwu wybór odpowiedniego produktu.

 11. Jakie sposoby dostawy oferujecie?

  Nasze piece nadmuchowe na pellet, kotły, wkłady kominkowe oraz paliwo, czyli brykiet i pellet, dostarczamy do naszych klientów z pomocą firmy kurierskiej. Koszt tej usługi uzależniony jest przede wszystkim od wagi zamówionych produktów. Klienci z okolicznych miejscowości mogą także wybrać odbiór osobisty w siedzibie firmy w Poznaniu.

 12. Czy wasze produkty objęte są gwarancją?

  Każdy kocioł i piec na pelet marki Artel objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Jeśli natomiast chodzi o ekonomizery spalin i nagrzewnice na olej, posiadają one gwarancję trwającą dwanaście miesięcy.

 13. W jaki sposób można się z Wami skontaktować?

  Najłatwiej skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Podczas rozmowy postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania oraz pomóc w doborze produktu spełniającego Państwa wymagania i oczekiwania.