Kotły na pellet to nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na korzystanie z zalet opalania domu paliwem ekologicznym. Jedną z najważniejszych cech tych urządzeń jest to, iż rozpalają się one samoistnie – wystarczy naciśnięcie przycisku uruchamiającego lub zaprogramowanie pracy kotła w oparciu o czas działania lub temperaturę jaka ma panować w mieszkaniu. Ponadto, kotły na pelet nie wymagają dokładania opału do komory spalania – jest za to odpowiedzialny w pełni automatyczny podajnik. Wentylator wyciągowy spalin, montowany w każdym kotle, zapewnia odprowadzanie spalin nawet w kominach o słabym ciągu, lub w przypadku ich braku w kominach z blachy kwasoodpornej o wysokości minimum 1,5 m i średnicy 100 mm.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Pokaż pasek boczny

Co warto wiedzieć o kotłach na pelet?

Kotły na pellet są ciekawą alternatywą dla preferowanego przez Polaków sposobu na ogrzewanie domów. Są one dużo bardziej przyjazne dla środowiska zarówno ze względu na to, iż do ich operowania wykorzystywane jest tzw. ekologiczne paliwo wyprodukowane z np. trocin powstałych podczas obróbki drewna, jak i przez to, że przy jego spalaniu wydzielane są minimalne ilości toksycznych substancji. Aby przekonać Państwa, że kotły na pelet są znakomitym rozwiązaniem dla Państwa domu przedstawiliśmy krótką listę ich najważniejszych zalet:

  • Automatyczny podajnik surowca sprawia, iż nie trzeba samemu go ładować.
  • Dzięki funkcji samoczyszczącej spalają mniej paliwa niż wersje, które należy czyścić ręcznie.
  • Wygaszanie oraz rozpalanie w naszych kotłach na pellet odbywa się samoczynnie.
  • Przy okresowych przeglądach instalacja zachowa znakomitą wydajność przez długie lata.
  • Obsługa urządzenia jest niesamowicie prosta oraz intuicyjna.

Oferowane przez nas kotły i pellet to rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie doskonałej wydajności. Dzięki temu, Państwa dom będzie ogrzewany w niedrogi oraz przyjazny dla środowiska sposób.

Pomoc w wyborze odpowiedniego kotła

Jeśli interesują Państwa kotły na pellet koniecznie muszą się Państwo rozeznać w ich różnych typach, bądź zasięgnąć porady specjalisty, aby dobrać opcję odpowiednią dla danego budynku. Należy rozważyć czy urządzenie, które chcą Państwo zakupić będzie używane tylko do ogrzewania domu, czy też również wody. Podobnie dokładnie należy dobrać moc instalacji – musi spełniać zapotrzebowania wybranego gospodarstwa domowego. Warto zaznaczyć, iż kotły na biomasę mogą wykorzystywać pelet, co czyni je dużo bardziej uniwersalnymi. Aby uniknąć nietrafnych wyborów najlepiej jest skorzystać z asysty profesjonalisty - nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą dobrać właściwy kocioł.

Zalety kotłów na pellet Artel

Artel to włoska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnych kotłów na pellet. Jej rozwiązania korzystają z nowatorskich technologii oraz systemów, które skutecznie zwiększają efektywność urządzeń i pozwalają na ich dokładniejsze kontrolowanie. Zasobniki na opał, w które wyposażone są wszystkie kotły na biomasę, a dokładnie na pelet, pozwalają na maksymalne zautomatyzowanie całego procesu. Dzięki temu właściciel domu nie musi poświęcać wiele czasu na obsługę tego nowoczesnego urządzenia. Warto również zaznaczyć, że kotły wyprodukowane przez Artel posiadają klasę 5, co oznacza iż spełniają normę PN-EN 303:5-2012.

Kotły na pelet firmy Artel są niewielkich rozmiarów, dlatego można łatwo zainstalować je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dzięki możliwości programowania kocioł na pelet można ustawić na automatyczne włączenie bądź wyłączenie. Układ elektroniczny umożliwia programowanie dzienne oraz tygodniowe. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, dodatkowo na wyświetlaczu wskazuje każdy etap automatycznego funkcjonowania. Z kotłem na pelet firmy Artel masz pewność wysokiej efektywności pracy oraz maksymalną autonomię działania.