Piece na pellet ARTEL stanowią niezwykle uniwersalne rozwiązania, ponieważ nie ma potrzeby montowania ich do standardowego, wysokiego przewodu kominowego o wielkim przekroju. Do odprowadzania dymu na zewnątrz budynku, wystarczy bowiem kwasoodporna rura ze stali o średnicy minimum 8 cm ( średnica i długość zależy od mocy pieca i wysokości całkowitej komina) i długości przynajmniej 1,5 m. Piec na pelet do mieszkania i pokoju to rewelacyjna alternatywa dla klasycznych kominków, gdyż jest rozwiązaniem oszczędnym i ergonomicznym. Każdy z nich spełnia wszystkie obowiązujące w Unii Europejskiej normy emisji spalin.

Showing 1–12 of 32 results

Pokaż pasek boczny
Biały
Bordowy
Czarny
Piaskowy
Close

Piece Artel Easy

Jaka sama nazwa wskazuje, piece na pelet ARTEL EASY są wyjątkowo proste i bezproblemowe w obsłudze. Zapewniają one również wysoki komfort użytkowania, ponieważ można sterować nimi zdalnie, przy pomocy specjalnego pilota. Co więcej, mogą Państwo je programować tak, aby dostosowywały się idealnie do danych zapotrzebowań. Po ustawieniu wybranej mocy oraz temperatury, działają one automatycznie, bez żadnej ingerencji ze strony człowieka. Te nowoczesne piece na pelet posiadają nawet specjalny czujnik, który zapobiega przegrzaniu. Można również regulować prędkość zamontowanych w nich wentylatorów i ustawić funkcję ekonomiczną.

SLIM/SUBTILE - piece z płaskim panelem

Modele SLIM/SUBTILE to piece na pellet z płaskim panelem, dzięki czemu zajmują one wyjątkowo mało miejsca. Prezentują się nowocześnie i stylowo, a ponadto, są niezwykle komfortowe w użyciu. Charakteryzują się wyjątkową wydajnością, sięgającą aż 94%. Ponadto, dostępnych jest w nich aż pięć różnych prędkości wentylatora, aby można było lepiej dopasować ich funkcjonowanie do naszych potrzeb. Ten innowacyjny piec posiada nawet funkcję automatycznego ładowania pelletu, przez co nie musimy tracić czasu na wykonywanie tego osobiście. Na życzenie klienta, może on zostać wzbogacony o system przyłączy kominowych.

Wkłady kominkowe na pellet

Wkłady kominkowe na pellet to rozwiązanie łączące w sobie mnogość zalet. Nie zajmują cennej przestrzeni, a jednocześnie pozwalają cieszyć się urokiem tańczących płomieni naturalnego ognia. Łatwo o nie dbać, ponieważ w zestawie otrzymują Państwo specjalne narzędzie do czyszczenia rur. Można sterować nimi przy pomocy pilota, bez ruszania się z fotela. Wyposażone są także w opcję ekonomiczną, co oznacza, że po osiągnięciu wybranej temperatury, będą działać na najmniejszej możliwej mocy. Kominki na pellet pozwalają również zadbać o środowisko, gdyż tego rodzaju opał nie wytwarza trujących substancji.

Piece na pelet z dystrybucją gorącego powietrza

Piece nadmuchowe na pellet do pokoju i mieszkania to rozwiązanie, które pozwala zapewnić sobie ciepło w dwóch lub (po zamontowaniu specjalnego rozdzielacza) trzech wnętrzach. Posiada on system płynnej regulacji, dzięki czemu można wprowadzać ustawienia dla każdego pomieszczenia z osobna. Mogą Państwo nawet wyłączyć nadmuch w wybranym wnętrzu, a pozostawić w innych. Przydaje się to na przykład w sytuacji, gdy jedynym miejscem, gdzie mieści się piec na pellet jest przedpokój, a chcemy ogrzewać np. sypialnię lub kuchnię. Ciekawą opcją jest też automatyczne ładowanie opału, więc nie ma potrzeby zaprzątania sobie tym głowy.

ARTEL REDONDA

Piece na pelet ARTEL REDONDA wyróżniają się oryginalnym, zaokrąglonym kształtem. Dzięki temu, że prezentują się bardzo atrakcyjnie, można ustawić je w praktycznie dowolnym miejscu Państwa domu. Sterowanie jest niezwykle komfortowe, ponieważ służy do tego zdalny pilot. Co więcej, urządzenia są programowane dziennie i w dwóch okresach czasowych, więc nie trzeba zaprzątać sobie głowy codziennym wprowadzaniem ustawień od nowa. Ciekawym dodatkiem jest też funkcja przypominania o konieczności konserwacji po upływie 1200 godzin funkcjonowania. Ponadto, mają Państwo możliwość połączenia pieca na pelet z systemem przyłączy kominowych.

IULIA

W nowoczesnych wnętrzach z pewnością doskonale sprawdzą się piecyki na pellet IULIA, gdyż wykonane zostały w sposób wyjątkowo stylowy. Są jednak nie tylko ładne, ale również efektywne, gdyż dzięki specjalnemu nadmuchowi, równomiernie rozprowadzają ciepło. Ponadto, posiadają funkcję TURBO, która umożliwia błyskawiczne nagrzanie pomieszczenia w razie nagłego zapotrzebowania. Warto również wiedzieć, że piecyki na pellet wytwarzają niewielką ilość popiołu, więc nie wymagają tak częstego czyszczenia. Nie ma potrzeby podłączania ich do komina, gdyż spaliny mogą być odprowadzane przy użyciu specjalnej rury, zamontowanej w ścianie.

Petit 6

Piecyk na pellet Artel Petit 6 to model wyjątkowo atrakcyjny cenowo, dlatego bez wątpienia warto się nim zainteresować. Przedstawia wysoki standard wykonania, dlatego może posłużyć bez szwanku przez wiele lat. Dla wygody użytkownika, wprowadzono możliwość programowania pracy, więc nie ma potrzeby ciągłego zajmowania sobie czasu obsługą pieca. Urządzenie pochodzi od renomowanego włoskiego producenta i jest objęte dwuletnim okresem gwarancji. Dodatkowo, można do niego dokupić pilot, a także dołączyć moduł Wi-Fi, aby uczynić je jeszcze bardziej nowoczesnym. Co więcej, piecyk występuje w kilku wariantach kolorystycznych.

Piece na pelet z płaszczem wodnym

Prezentujemy Państwu innowacyjne urządzenia z płaszczem wodnym, które po podłączeniu do istniejącej instalacji, mogą z powodzeniem służyć jako piece CO na pelet. Nie zajmują one wiele miejsca, więc nadają się do zainstalowania w praktycznie dowolnym miejscu. Dzięki temu, że posiadają układ elektroniczny, można je wygodnie programować na dzień lub nawet cały tydzień. Co ciekawe, po połączeniu ich z instalacją hydrauliczną, zapewniamy sobie ciepłą wodę w całym domu. Ten piec CO na pelet z pewnością nie zawiedzie Państwa oczekiwań! W celu zachowania jak najpełniejszego bezpieczeństwa, posiada też specjalny zawór i termostat.