Brykiet – sprzedaż hurtowa i detaliczna
Zapraszamy na ul. Dąbrowskiego 96, Poznań.
Dowozimy pod wskazany adres.
Tel. kontaktowe: 61 847 47 00501 779 254

Firma Akapit oferuje w sprzedaży wysokiej jakości brykiet. Nadaje się zarówno do kominka jak i do kotłowni z automatycznym podawaniem paliwa. Posiada wysoką wartość opałową oraz nie zawiera szkodliwych substancji. Ponadto, tworzy małą ilość popiołu, który w ostateczności można wykorzystać jako skuteczny i ekologiczny nawóz. Dzięki zastosowaniu brykietu do kominka z trocin dębowo-bukowych szybko ogrzejesz każde pomieszczenie.
Jest on też świetnym substytutem węgla, drewna, miału czy koksu. Brykiet do kominka wytwarza się z trocin, które poddaje się procesom prasowania i łączenia, ale bez zastosowania żadnych dodatkowych środków do spajania. Produkcja ma miejsce pod wysokim ciśnieniem, w wyniku którego następuje zakleszczanie się wiór w zgniatających je formach. Nasz sklep oferuje Państwu wyłącznie pierwszorzędny brykiet do kominka, który z pewnością świetnie sprawdzi się w czasie chłodniejszych dni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

Pokaż pasek boczny

Zalety używania brykietu do kominka

Brykiet do kominka to odpady drewniane powstałe podczas obróbki tego surowca (wióry, trociny), które zostały sprasowane pod ciśnieniem, a następnie uformowane w wybrany kształt. Jeśli chcą Państwo używać tego produktu do ogrzewania budynku, koniecznie należy się upewnić, że wykonany on został z czystego drewna. W przypadku, gdy brykiet powstał ze sklejki lub płyt wiórowych nie nadaje się on zupełnie do kominka, ponieważ podczas spalania będzie uwalniał toksyczne substancje. Do zalet tego rozwiązania należą:

  • Niesamowicie prosty zakup oraz magazynowanie.
  • W przeciwieństwie do drewna nie musi być sezonowany.
  • Spala się całkowicie, brak tutaj niedopalonych kawałków.
  • Popiół z brykietu do kominka może zostać użyty jako naturalny nawóz.
  • Nie zanieczyszcza komina, szyby oraz nie truje sąsiadów cuchnącym dymem.
  • Ekologiczna alternatywa dla najczęściej używanych paliw.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, gwarantujemy, że zakupiony u nas brykiet do kominka będzie się znakomicie palił i stosownie dogrzewał Państwa instalację.